Acest job a fost postat de mai mult de 40 de zile...
0

aplicanti

full time Director Agentie de Turism

la SC CEDES CERCETARE-DEZVOLTARE SRL in Bucureşti

Agenție de turism touroperatoare, din București angajează Director Agenție de turism, cu contract full-time.

Cerințe obligatorii:
 experiență relevantă în domeniul turismului
 titular de brevet de turism/ certificat de absolvire a unui program de formare manageriala în turism/ licențiat în turism
 experiență minim 6 luni - 1 an în cadrul unei agenții de turism
 bune cunoștințe operare PC
 bună cunoaștere a platformei Amadeus
 limbi străine: franceză - fluent, engleză – mediu

Abilități sociale și organizatorice:
 abilități de leadership
 capacitate de analiză, planificare și urmărirea finalizării unei sarcini profesionale
 abilități de comunicare și negociere
 aptitudini pentru lucru în echipă
 experiență în administrarea bugetelor, cunoașterea aspectelor financiare și juridice
 foarte bune abilități organizatorice și de comunicare cu clienții și partenerii de afaceri
 persoană orientată către client, dinamică și creativă
 persoana orientată spre dezvoltarea profesională

Responsabilități:
 întocmește oferta agenției de turism
 promovează programele turistice ale agenției
 stabilește și menține relațiile atât cu colaboratorii cât și cu clienții
 prospectează piața și elaborează strategia agenției
 stabilește contacte cu diferite companii partenere/furnizoare
 negociază cu partenerii/furnizorii
 coordonează personalul agenției în vederea atingerii obiectivelor stabilite
 dezvoltă strategii de vânzări și crește continuu portofoliul de clienți
 urmărește maximizarea tuturor oportunităților de vânzare
 consiliază și sprijină clienții în definirea necesităților și alegerea serviciilor turistice potrivite

Beneficii oferite:
 telefon mobil , decontare transport
 salariu motivant, însoțit de prime, bonusuri și comisioane în funcție de performanțe
 dezvoltare profesională printr-un training specific activității într-o agenție de turism parteneră din Franța

Cei interesați pot trimite CV-ul la adresa turism@cedes-cd.ro.
Persoanele selectate vor fi contactate pentru programarea interviului.

« inapoi
Esti convins ca anuntul nu este real? Reporteaza-l!
Recomanda unui prieten
Publicat in data de 22-07-2015
Vizualizari: 1322 times